Řepka olejka je i v Praze více než občan a jeho zájmy. /foto: Letňany, lokalita zamýšleného úřednického městečka/

Řepka olejka je v Praze důležitější než občan. Řepka olejka se „díky“ klimatické politice Evropské unie stává základní plodinou v ČR a současně i dominantním prvkem tuzemské městské či příměstské přírody, paradoxně i v Praze. Typickým příkladem jsou pozemky u metra Letňany a přilehlého výstaviště, respektive letiště. Vzhledem ke skutečným zájmům a potřebám občanů je megalomanské pěstování řepky v Praze nevídanou aroganci a farizejstvím státu a veřejné moci.

Stát, potažmo veřejná moc na jedné straně zaplavuje obyvatelstvo propagandou o nutnosti dbát na ekologii a životní prostředí. Občanům je vtloukána do hlavy povinnost bojovat se suchem a proti globálnímu oteplování.

Na straně druhé stát (a město) namísto skutečné přírody, například v podobě lesa, obyvatele na každém volném metru půdy zaplavuje nepřátelskou řepkou olejkou.

Na tomto případu je jasně vidět skutečný stav věcí: město neslouží obyvatelstvu tak, jak by mohlo. Naopak, občan slouží městu; přinejmenším tím, že platí daně, za které městští politici vegetují.

Shodou náhod, fotografie zachycují místo, na kterém plánuje vybudovat nové úřednické městečko Andrej Babiš, jehož „svěřenecké“ impérium významně profituje na dotovaném biolihu, vyráběném z řepky olejky.

Uvedená lokalita, která je v majetku města, tak fakticky nikdy nebude sloužit obyvatelům Prahy.

Lokalita slouží:

  • buď profitu producentů řepky olejky a výrobcům biolihu
  • nebo poslouží tisícům úředníků (a zhorší ekologickou situaci v celé lokalitě z důvodu nadměrné a nezvládnutelné dopravy).

Podobných zemědělských ploch buď uprostřed města či na jeho okraji je v Praze obrovské množství.

Proč město/stát namísto agresivní řepky olejky raději ve městě pro občany nevysadí les, který by účinně bojoval se suchem a nesnesitelnými letními vedry v Praze?

Myslí to stát a město s ekologií vážně, nebo jde jen o záminku, která ekonomicky slouží zájmům těch, kdo jsou napojeni na rozhodovací struktury veřejné moci?

Pokud by to stát a města s ekologií mysleli vážně, využily by veřejné pozemky tak, aby sloužily obyvatelům města, nikoliv velkopěstitelům technických plodin, jako je řepka olejka.

Níže přinášíme „fotoseriál“ s názvem:

„PROMĚNY PRAŽSKÉ PŘÍRODY ANEB ŘEPKA OLEJKA JE VÍCE NEŽ OBČAN„,

který dokumentuje obludnost a farizejství tzv. „ekologické“ politiky státu a veřejné moci obecně. (sfr)

 

VÍCE O ŘEPCE OLEJCE A ÚŘEDNICKÉM MĚSTEČKU V ŘEPCE OLEJCE ČTĚTE ZDE:

Ministr zemědělství Toman: Největší nevýhoda řepky je, že kvete žlutě a všichni to vidí

Babiš si chce v Letňanech postavit Andrejgrad, rýpl si do premiéra kníže Schwarzenberg

Babišovo „vládní městečko“ v Letňanech zatím namísto úředníků ovládla řepka olejka

Babišova vládní čtvrť v Letňanech bude. Za souhlas chce Praha okruh za 60 mld. a kasárna