Lidé v Evropě se v panice z koronaviru zásobili toaletním papírem ve velkém. Němci přišli s kalkulačkou, která lidem spočítá, jak dlouho jim vydrží zásoby.

Kvůli šířící se koronavirové pandemie se lidé v Evropě v obavách předzásobili nejen potravinami, ale třeba také toaletním papírem. Minulý týden v německém Mannheimu dokonce v obchodě vypukla kvůli zboží rvačka, kterou pak řešila i policie. Pomocí německé kalkulačky nyní mohou lidé zjistit, jak dlouho jim jejich zásoby vydrží. Stačí jen zadat počet nakoupených roliček a individuální „chování při používání“. Kalkulačka pak ukáže, kolik dní budou lidé pokrytí.

„Mnoho lidí používá více toaletního papíru, než je potřeba,“ uvádí německý web Bliztrechner.de.

V základním nastavení lidé mohou zadat počet roliček toaletního papíru, které má k dispozici, a jak často chodí na WC.

K dispozici je i rozšířený režim, ve kterém je možno přidat délku karantény a průměrný počet listů na jednu roličku.

Webová stránka navíc nabízí některé doporučené alternativy k toaletnímu papíru, pokud by náhodou v obchodech došel.

Německo stejně jako další evropské země zaznamenalo zvýšenou poptávku po toaletním papíru poté, co vypukla pandemie koronaviru. Lidé se zásobili nejen drogistickým zbožím, ale také hlavně trvanlivými potravinami.

Na sociálních médiích kolovala videa, jak lidé obíhají supermarkety s přeplněnými vozíky. Minulý týden v německém Mannheimu dokonce v obchodě vypukla kvůli zboží rvačka, kterou pak řešila i policie. (pel)