Mobilním signálem budou pokryty stanice pražského metra i tunely už na začátku roku 2020, ale zatím jen v širším centru Prahy.

Mobilním signálem budou pokryty stanice pražského metra i tunely už na začátku roku 2020, ale zatím jen v širším centru Prahy. Pokrytí dalších stanic mobilním signálem přijde na řadu v roce 2021, ale jen tehdy, pokud se dopravní podnik dohodne s operátory na urychlení prací.

Pokud by se takovou dohodu nepovedlo uzavřít, dojde k pokrytí celé sítě pražského metra až v roce 2022.

Informaci pro Aktuálně.cz potvrdil generální ředitel pražského dopravního podniku Petr Witowski.

Ten uvedl, že na podzim letošního roku by měl být na lince C signál i v opačném směru – mezi Muzeem a Nádražím Holešovice.

Zhruba v lednu by měl být signál i na lince B mezi Palmovkou a Smíchovským nádražím a také na lince A mezi Dejvickou a Náměstím Míru.

Začátkem roku 2020 by tak měly být signálem pokryty stanice a tunely v širším centru města.

V současnosti je možné telefonovat či využívat mobilní internet jen v úseku mezi čtveřicí nejnovějších stanic na konci linky A ve směru na Nemocnici Motol a také na lince C v úseku mezi Muzeem a Roztyly.

V ostatních stanicích umožňuje signál telefonování a velmi pomalé připojení k internetu jen ve stanicích.

O zavedení mobilního signálu i do tunelů metra se mluví už více než šest let. Rychlá data mohli cestující začít v metru používat od konce října 2018, kdy byl zahájen pilotní provoz na lince C mezi stanicemi Muzeum a Roztyly. (prč)