Dopravní kolaps v Praze: DPP uvěznil kvůli výluce cestující ve stanici Pražského povstání. Na výstup tak museli čekat desítky minut. (Foto: Twitter Gaaabrys)

Pražský dopravní podnik (DPP) uvěznil cestující na stanici Pražského povstání na lince metra C. Kvůli výluce tam zkolabovala doprava a lidé se nemohli desítky minut dostat ven. Provoz metra musel být dokonce na čas omezen a vstup do stanice byl uzavřený. Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. 

Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) stanice není koncipována jako přestupní. Město proto zavedlo opatření, aby situaci řešilo a nechalo posílit náhradní autobusovou dopravu. Místo metra jezdí autobusy XC.

Využity budou také dělicí zábrany u výstupu pro plynulejší provoz.

V dalších dnech by se podle něj i dopravního podniku měla zlepšit.

„Na Pražského povstání je tolik lidí, že metro nemohlo hned dojet do stanice, nebylo by to bezpečné pro cestující ve stanici, metro se tedy muselo na chvíli přibrzdit, aby lidi stanici opustili a metro mohlo zajet do stanice,“ popsal situaci ve stanici po deváté hodině dopoledne dispečer.

Lidé tak museli čekat na výstup až 20 minut.

Situaci zkritizoval šéf zastupitelského klubu ANO Patrik Nacher.

„Dnes ráno jsme v přímém přenosu viděli, jak v praxi vypadá zlepšená koordinace a chytré plánování uzavírek, které Piráti slibovali. Neschopnost vedení města způsobila komplikace tisícům lidem a primátorovi to nestojí ani za omluvu,“ uvedl.

DPP pražce v metru postupně vyměňuje od roku 2017. Podle dřívějších informací by z tohoto důvodu měla být letos na podzim další výluka v úseku Pražského povstání a Vyšehrad.

(pel)