Řidiči v Praze se musejí připravit na další uzavírkovou past. Na Žižkově začíná kompletní uzavírka ulice Pod Krejcárkem, která potrvá tři měsíce.

Řidiči v Praze se musejí připravit na další uzavírkovou past. Na Žižkově začíná kompletní uzavírka ulice Pod Krejcárkem, která potrvá tři měsíce. Důvodem je rekonstrukce plynovodu.

Uzavřena byla kompletně celá ulice Pod Krejcárkem, tedy od křižovatky Ohrada po křižovatku s ulicemi Novovysočanská a Pod Plynojemem.

Objízdná trasa vede přes Novovysočanskou a Spojovací.

Problémy tak budou vznikat zejména na křižovatce Spojovací a v oblasti kolem ulice Na Balkáně.

Radnice chce zároveň z některých ulic udělat jednosměrky. Do ulice Na Balkáně bude ve směru ze Spojovací zákaz vjezdu. V opačném směru bude slepá oblast od vjezdu do ulice U Kněžské louky, kde se nebude dát projet na Spojovací.

Ulicí bude moci projíždět jen městská hromadná doprava.

Plynovod je nutné opravit, protože dlouhodobě už jsou na něm zaznamenány poruchy a jedna část se dokonce musela odstavit. V rámci rekonstrukce dojde k úplné obnově plynovodu.

Uzavírka ulice Pod Krejcárkem potrvá do konce června. Nebude to však jediná oprava.

Druhá etapa, Novovysočanská, bude probíhat od července do října. Po celou dobu obou dvou těch etap bude přijalo i opatření v okolí ulice Na Balkáně.

V rámci MHD dojde jen k mírným omezením. Dočasně bude omezena trasa zastávek pro linku 207, kdy mimořádně bude končit trasa na zastávce Ohrada a to až do 2. května 2019.